Recurrent Ventricular Fibrillation After Hip Revision Surgery With Ropivacaine and Liposomal Bupivacaine Exposure: A Case Report
Deze casusbeschrijving beschrijft een 55-jarige man met meerdere comorbiditeiten die recidiverende postoperatieve ventriculaire fibrillatie ervoer na een heupprothese-revisiechirurgie met blootstelling aan lokale anesthetica, waarbij de diagnostische uitdaging wordt benadrukt van het onderscheiden van vertraagde lokale anestheticumtoxiciteit van multifactoriële oorzaken bij kritiek zieke patiënten.
Oorspronkelijk artikel gelicentieerd onder CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/). Dit is een AI-gegenereerde uitleg van het onderstaande artikel. Het is niet geschreven of goedgekeurd door de auteurs. Raadpleeg het oorspronkelijke artikel voor technische nauwkeurigheid. Lees de volledige disclaimer
Chirurgie omvat vaak pijnbestrijding die verder gaat dan de operatiekamer. Anesthesisten gebruiken lokale anesthetica, medicijnen die een specifiek deel van het lichaam verdoven, om patiënten tijdens en na procedures comfortabel te houden. Deze medicijnen zijn over het algemeen veilig, maar ze dragen een zeldzaam risico met zich mee: als er te veel in de bloedbaan terechtkomt, kunnen ze ernstige toxiciteit veroorzaken. Deze toestand, bekend als lokale anestheticum systemische toxiciteit (LAST), kan de hersenen en het hart verstoren, wat soms kan leiden tot gevaarlijke hartritmes of hartstilstand. Hoewel artsen meestal snel tekenen van deze toxiciteit zien, zijn bepaalde moderne formuleringen van deze medicijnen ontworpen om hun inhoud langzaam over een langere tijd vrij te geven. Deze vertraagde afgifte betekent dat symptomen pas uren na de operatie kunnen optreden, wat de diagnose veel moeilijker maakt, vooral wanneer een patiënt al strijdt tegen andere ernstige complicaties zoals infectie of orgaanfalen.
In een recente casusrapportage van het Guangzhou Red Cross Hospital documenteerden medische teams een complexe situatie waarbij een 5-jarige man een grote heuprevisiechirurgie onderging. De patiënt had een voorgeschiedenis van ernstige nierziekte, hoge bloeddruk en een infectie in zijn kunstheupgewricht. Om zijn pijn te beheersen, gebruikte het chirurgisch team een combinatie van verdovingsmiddelen. Ze injecteerden een standaard lokaal anestheticum genaamd rovacaine in een zenuwblokkade nabij de heup en direct in de gewrichtsruimte. Ze gebruikten ook een nieuwere, langdurige versie van een ander anestheticum genaamd liposomaal bupivacaïne, die in het wondgebied werd verspreid om uitgebreide pijnverlichting te bieden. De operatie duurde meer dan vier uur en de patiënt werd naar de intensive care verplaatst terwijl hij nog steeds gesedeerd was en aan een beademingsmachine lag.
Het probleem begon ongeveer twee uur nadat het langwerkende medicijn bij de wond was aangebracht. Het hart van de patiënt ontwikkelde plotseling een chaotisch, levensbedreigend ritme genaamd ventriculaire fibrillatie, waarbij het hart trilt in plaats van pompt. Zijn bloeddruk daalde tot onmeetbare niveaus en hij had onmiddellijke reanimatie nodig. Gedurende de volgende drie uur stopte zijn hart meerdere malen en startte het opnieuw, waarbij vier aparte elektrische schokken nodig waren om een normaal ritme te herstellen. Het medische team vocht een moeilijke strijd tegen een cascade van problemen: zijn bloed werd gevaarlijk zuur, zijn lactaatwaarden schoten omhoog, wat duidde op ernstige stress op zijn lichaam, en zijn nieren faalden, waardoor een machine nodig was om zijn bloed continu te filteren. Ondanks de ernst van het incident herstelde de patiënt uiteindelijk. Hij kon drie dagen later van de beademingsmachine worden gehaald, zijn nierfunctie stabiliseerde zonder de noodzaak voor langdurige dialyse, en hij werd na een verblijf van 49 dagen uit het ziekenhuis ontslagen.
De centrale vraag voor de artsen was wat de oorzaak was van het stoppen van het hart. De timing van het evenement, kort na de toediening van de lokale anesthetica, riep de mogelijkheid op dat de patiënt last had gehad van vertraagde toxiciteit. Deze medicijnen kunnen zich soms ophopen in het lichaam, vooral bij patiënten met nierziekte die ze niet efficiënt kunnen afbreken. Echter, de situatie was verre van eenvoudig. De patiënt was al in een kwetsbare staat door zijn chronische nierziekte, de infectie in zijn heup en de enorme fysieke stress van de operatie. Zijn bloedtesten toonden aan dat zijn lichaam al onder extreme spanning stond, met hoge niveaus van lactaat en zuur, nog voordat het hartritmeprobleem zelfs begon. Deze factoren alleen al zijn welbekende triggers voor gevaarlijke hartritmes bij kritiek zieke patiënten.
Omdat de patiënt gesedeerd en geïntubeerd was, konden de artsen de vroege waarschuwingssignalen van drugstoxiciteit, zoals verwarring of tintelingen, die vaak vóór hartproblemen verschijnen, niet observeren. Bovendien hebben zij de werkelijke concentraties van de anesthetica in zijn bloed niet gemeten, en hebben zij geen specifiek tegengif gebruikt, een lipide-emulsie, die soms wordt gebruikt om ernstige drugstoxiciteit te behandelen. Zonder deze stukken informatie was het onmogelijk om te bewijzen dat de medicijnen de enige oorzaak waren. Het medische team concludeerde dat hoewel de lokale anesthetica een rol kunnen hebben gespeeld, de ineenstorting van de patiënt waarschijnlijk het gevolg was van vele factoren die samenwerkten. De combinatie van infectie, nierfalen, bloedverlies en de stress van de operatie heeft waarschijnlijk de drempel voor hartfalen bij de patiënt verlaagd, waardoor hij kwetsbaar werd voor een catastrofaal evenement dat door de medicijnen of door de andere ernstige condities die hij tegemoet kwam, getriggerd had kunnen worden.
Deze casus benadrukt de moeilijkheid van het diagnosticeren van zeldzame complicaties bij complexe patiënten. Het suggereert dat wanneer een patiënt met meerdere ernstige gezondheidsproblemen plotseling een hartprobleem ervaart na een operatie waarbij langwerkende pijnstillers zijn gebruikt, artsen de mogelijkheid van vertraagde drugstoxiciteit moeten overwegen. Ze moeten echter ook zorgvuldig kijken naar alle andere potentiële oorzaken, zoals infectie of orgaanfalen, die op zichzelf vaak aanwezig en gevaarlijk zijn. De rapportage dient als een herinnering dat bij hoog-risicopatiënten de reactie van het lichaam op chirurgie zel
Verdrinkt u in papers in uw vakgebied?
Ontvang dagelijkse digests van de nieuwste papers die bij uw onderzoekswoorden passen — met technische samenvattingen, in uw taal.